Miło nam poinformować, że Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny krąg” rusza po raz XVI!!!

W imieniu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Parlamentu Europejskiego Biura w Polsce oraz sieci Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w XVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”. I etap szkolny odbędzie się już 03 grudnia 2020 roku.

W tegorocznej edycji terminy kolejnych etapów Olimpiady będą udostępniane na bieżąco, gdyż nie jesteśmy w stanie przewidzieć rozwoju sytuacji pandemicznej w kraju.

Na laureatów czekają liczne cenne nagrody rzeczowe. Natomiast najlepszy finalista uda się na miesięczny płatny staż do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie Janusza Lewandowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego. 

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” na mocy Uchwały nr 379 Senatu Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 19 grudnia 2018 r. w sprawie szczegółowych zasad przyjmowania na studia laureatów i finalistów olimpiad stopnia centralnego oraz laureatów i finalistów konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w roku akademickim 2020/2021, 2021/2022 oraz 2022/2023, otrzymują maksymalną liczbę punktów możliwych do zdobycia w postępowaniu kwalifikacyjnym na kierunkach:

Szkoły zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres: kontakt@gwiezdnykrag.pl do 01 grudnia 2020 roku. Komitet Organizacyjny I etapu Olimpiady ma siedzibę w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk, ul. Partyzantów 31A, 76 – 200 Słupsk, tel. 794 725 448, mail. kontakt@gwiezdnykrag.pl natomiast kolejne etapy będą organizowane bezpośrednio przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.