Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Sieć Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce oraz Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w XIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „GWIEZDNY KRĄG”. Tegoroczna Olimpiada odbywa się pod hasłem „Unia Europejska po wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku”.

Olimpiada skierowana jest do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych w całym kraju, a jej celem jest popularyzacja wiedzy o systemie instytucjonalnym Unii Europejskiej, jej wartościach, a także historii integracji europejskiej.


Nagrodą główną w tegorocznej edycji Olimpiady jest płatny staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli na zaproszenie Janusza Lewandowskiego – Posła do Parlamentu Europejskiego. Dzięki przeprowadzonym negocjacjom z Posłami do Parlamentu Europejskiego cała finałowa 10 na zaproszenie patronów honorowych odbędzie  wizytę studyjną w Brukseli, by „od kuchni” zobaczyć, jak funkcjonują instytucje Unii Europejskiej. Natomiast najlepszy uczestnik z województwa pomorskiego otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2 tysięcy złotych ufundowaną przez Mieczysława Struka – Marszałka Województwa Pomorskiego. 

By móc wziąć udział w tegorocznej Olimpiadzie, zainteresowane szkoły proszone są o wysłanie formularza zgłoszeniowego na adres: kontakt@gwiezdnykrag.pl najpóźniej do 20 października 2018 roku do godz. 16.00!!

Harmonogram Olimpiady:

 

Patronat Honorowy nad Olimpiadą objęli Posłowie do Parlamentu Europejskiego:

 

Komitet Organizacyjny ma siedzibę w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk, ul. Partyzantów 31A, 76 – 200 Słupsk, tel. 794 725 448, mail. kontakt@gwiezdnykrag.pl

Więcej informacji o Olimpiadzie na stronie: http://gwiezdnykrag.pl/ lub https://www.facebook.com/gwiezdnykrag/

 

Dokumenty:

Regulamin XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”

Załącznik 1 – formularz zgłoszeniowy (wersja edytowalna)

Załącznik 1 – formularz zgłoszeniowy

Załącznik 2 – zagadnienia

Harmnogram

 

Laureaci XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „GWIEZDNY KRAG”: